Bestyrelsen

 

Bestyrelsen kan træffes på e-mail nanorama@nanorama.dk eller facebook

Postadresse:

Nanorama
iNANO Huset
Gustav Wieds Vej 14
Aarhus Universitet
8000 Aarhus C

Bestyrelsen F2017

Bestyrelsen består af 9 studerende, som vælges ind i bestyrelsen af de studerende ved iNANO. Der vælges nye bestyrelsesmedlemmer hvert semester til generalforsamling. Den nuværende bestyrelse består af:

Laura Schmidt Arenkiel
Område: Formand
E-mail: formand@nanorama.dk
Årgang: 2015

Rikke Asbæk Hansen
Område: Næstformand
E-mail: naestformand@nanorama.dk
Årgang: 2014

 

Freja Frederikke Pinderup
Område: Kasserer
E-mail: kasserer@nanorama.dk
Årgang: 2015

 

 Nichlas Vous Christensen
 Område: Lageransvarlig
 E-mail: lageransvarlig@nanorama.dk
 Årgang: 2015

 

Anders Dinesen
Område: Referent 
E-mail: referent@nanorama.dk
Årgang: 2015

 

 Daniel Lind Jensen
 Område: PR
 E-mail: pr@nanorama.dk
 Årgang: 2016

Alexander Winther 
Område: Teknisk Ansvarlig
E-mail: tekniskansvarlig@nanorama.dk
Årgang: 2014

Kræn Christoffer Adamsen
Område: Fredagsbarsansvarlig
E-mail: fredagsbarsansvarlig@nanorama.dk
Årgang: 2012

 

 Malthe von Tangen Sivertsen
 Område: Eventansvarlig
 E-mail: eventansvarlig@nanorama.dk
 Årgang: 2016

Kommende bestyrelser

Halvdelen af bestyrelsen udskiftes halvårligt, således at der altid sidder studerende med mindst et halvt års erfaring fra Nanoramas bestyrelse, samtidigt med at det er muligt at få nye kræfter ind. Så hvis du kunne tænke dig at være en del af bestyrelsen så kom til vores halvårlige generalforsamlinger!

Gamle bestyrelser

Se billeder bestyrelsen gennem tiden!