Udvalg

Nanorama har en række flittige udvalg, som udfører en række funktioner, der både er til glæde for bestyrelsen og de studerende. Udvalgene består af en flok ivrige studerende, der er villige til at gøre en ekstra indsats for at gøre hverdagen mere spændende i form af virksomhedsbesøg og oplæg af Erhvervsudvalget eller til fredagsbarerne og festerne, hvor der enten er fint pyntet op af Pynteudvalget, mens der er sørget for god musik af Musikudvalget. Man må ej forglemme, at baren skal bemandes, hvortil intimudvalget er uvurderlig. Udover det varetages nogle af de praktiske problemstillinger af Håndværkerudvalget. Sidst men ikke mindst står Timiniudvalget for at skabe og vedligeholde det gode forhold Nanorama har til de kære Timinister.

Med andre ord vil Nanorama ikke være det samme uden indsatsen fra alle disse udvalg!

 

UdvalgEmailFormandFormandsmail
Erhvervsudvalgeterhverv@nanorama.dk / eu@nanorama.dk  Jonas Hamming-
Håndværkerudvalgetfixme@nanorama.dk Thorbjørn E. K. Christensen-
Intimudvalgetintimudvalg@nanorama.dk / intim@nanorama.dk Amanda Andersen-
Musikudvalgetmusikudvalget@nanorama.dk / musik@nanorama.dk Laura Schmidt Arenkiel-
Pynteudvalgetpynteudvalg@nanorama.dk / pynt@nanorama.dk Maya Høyer Monodjuleentusiast@nanorama.dk 
Timiniudvalgettiminiudvalget@nanorama.dk / timini@nanorama.dk Anders Helge Johansen-


Hvis man skulle ønske at blive medlem af en af de ovenstående fantastiske udvalg, er man velkommen til at tage kontakt til formanden.