Aarhus Universitets segl

Staff: list

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Afrough, Armin Postdoc armin@inano.au.dk +4587159651
Agyei, Eugene Kusi Ph.d.-studerende eugeneagyei@inano.au.dk 1593, 327
Ahrens, Alexander Postdoc aahrens@inano.au.dk 1590, 346
Ajunwa, Obinna Markraphael Postdoc obinna.ajunwa@inano.au.dk 1592, 216
Albuquerque de Carvalho, José Pedro Postdoc jose.carvalho@inano.au.dk 1593, 217
Andersen, Dante Guldbrandsen Ph.d.-studerende dga@inano.au.dk
Andersen, Ebbe Sloth Lektor esa@inano.au.dk +4541178619 1592, 320
Andersen, Henrik Jørgen Adjungeret professor
Andersen, Mie Lektor, AIAS-COFUND Fellow mie@aias.au.dk
Andres, Paula De Dios Ph.d.-studerende pda@inano.au.dk 1590, 151
Baami González, Xavier Ph.d.-studerende xbaami@inano.au.dk 1592, 124
Bald, Ilko
Baligács, Enikö Ph.d.-studerende eni.baligacs@inano.au.dk
Balling, Peter Professor balling@phys.au.dk +4587155849 1522, 426
Bech, Thomas Balle Ph.d.-studerende tbb@inano.au.dk
Bendtsen, Malthe Kjær Ph.d.-studerende malthe@inano.au.dk
Bertelsen, Mathias Bøjlesen Ph.d.-studerende mbb@inano.au.dk
Bilde, Merete Professor bilde@chem.au.dk +4524447138 1513, 424
Birkedal, Henrik Professor hbirkedal@chem.au.dk +4522508475 1592, 126
Birkedal, Victoria Lektor vicb@inano.au.dk +4540888486
Boesen, Thomas Seniorforsker thb@inano.au.dk +4528997699 1590, 146
Bøggild, Andreas Applikationsspecialist anbog@inano.au.dk +4523721981 1590, 136
Bøjesen, Espen Drath Tenure Track adjunkt espen.bojesen@inano.au.dk
Bonde, Andreas Ph.d.-studerende bonde@inano.au.dk 1590, 346
Boonkaew, Suchanat Postdoc sboonkaew@inano.au.dk 1590, 142
Bremholm, Martin Lektor bremholm@chem.au.dk +4520620569 1512, 321
Brøchner, Bo Volf Ph.d.-studerende bovb@inano.au.dk 1592, 322
Bundgaard, Sofia Laurs Studentermedhjælper solabu@inano.au.dk 1590, 218
Burmeister, Moritz Ph.d.-studerende mobu@inano.au.dk 1590, 247
Bus, Claus Laboratorietekniker cb@inano.au.dk +4524212448 1592, 326
Chalil Oglou, Ramadan Ph.d.-studerende ramadan@inano.au.dk
Chen, Yong Professor yongchen@phys.au.dk +4593522665 1520, 437
Christensen, Mogens Professor mch@chem.au.dk +4561777451 1590, 250
Civit Pitarch, Laia Postdoc lcivit@inano.au.dk 1592, 322
Corredig, Milena Professor mc@food.au.dk +4522719132 +4522719132 5911, 328
Daasbjerg, Kim Professor kdaa@chem.au.dk +4523485249 3131, 201
Day, Craig Postdoc cday@inano.au.dk
Dinesen, Anders Ph.d.-studerende dinesen@inano.au.dk 1593, 325
Dong, MD Professor dong@inano.au.dk +4587156729 1590, 244
Ebenbauer, Ruth Ph.d.-studerende ree@inano.au.dk 1590, 350
Elkhashab, Marwa Gaber Mohamed M Postdoc marwa.elkhashab@inano.au.dk 1593, 325
Ellegaard, Laurits Dall Studerende laude@biomed.au.dk 1116
Enemærke, Vitus Juel Ph.d.-studerende vje@inano.au.dk 1590, 352
Eskandari, Hoda Postdoc hoda@inano.au.dk 1590, 241
Eskildsen-Helmond, Yvonne Specialkonsulent yvonneeh@inano.au.dk +4523382364 +4523382364 1590, 220
Faaborg, Anne Marie Møller Ph.d.-studerende amf@inano.au.dk +4524639079
Ferapontova, Elena Lektor elena.ferapontova@inano.au.dk +4587156703 1590, 140
Fjordside, Simone Ph.d.-studerende sf@inano.au.dk 1593, 217
Foss, Morten Seniorforsker foss@inano.au.dk +4587156713 +4523382098 1592, 116
Frandsen, Frederik Plum Ph.d.-studerende fpf@inano.au.dk
Frandsen, Jens Plum Ph.d.-studerende jensplum@inano.au.dk
Frandsen, Martin Post doc. martinf@inano.au.dk 1590, 332
Friis Jensen, Kirstine Ph.d.-studerende kirstine.fj@inano.au.dk 1592, 324
Fuchs, Elisabeth Ph.d.-studerende efuchs@inano.au.dk
Giri, Malyasree Postdoc malyasree@inano.au.dk 1593, 217
Glasius, Marianne Lektor glasius@chem.au.dk +4593521104 1513, 421
Gobry, Martin Vincent Ph.d.-studerende gobry@inano.au.dk 1590, 318
Gockert, Maria Centermanager gockert@inano.au.dk 1592, 326
Goesten, Maarten Adjunkt (Tenure Track) maarten.goesten@chem.au.dk 1511, 330
Goodwin, David L. Postdoc david.goodwin@inano.au.dk
Gothelf, Kurt Vesterager Professor kvg@chem.au.dk +4560202725 1590, 326
Grølsted, Line Bjergegaard Studentermedhjælper lbg@inano.au.dk 1590, 218
Habicht, Lea Thamdrup Studentermedhjælper lth@inano.au.dk
Halder, Sayantan Postdoc sayhal@inano.au.dk
Hansen, Trine Møller AC-personale m.fl. tmh@inano.au.dk +4523382393 +4523382393 1590, 230
Hartmann, Rasmus Rytter Videnskabelig assistent rasmusrh@inano.au.dk
Hayashi, Yuya Lektor yuya.hayashi@mbg.au.dk 1872, 676
Hazeldine, Kerry Mae Postdoc khazeldine@inano.au.dk 1590, 246
Hedevang, Martin Ph.d.-studerende mh@inano.au.dk 1590, 241
Heidarizadeh, Mohammad Videnskabelig assistent mohammad.hz@inano.au.dk
Hoffmann, Daniel Vrønning Ph.d.-studerende dvh@inano.au.dk 1590, 348
Hofmann, Philip Professor philip@phys.au.dk 1520, 323
Holleufer, Steffen Friis Ph.d.-studerende sfholleufer@inano.au.dk 1520, 337
Hornekær, Liv Professor liv@phys.au.dk +4561663133 +4561663133 1520, 325
Howard, Ken Lektor kenh@inano.au.dk +4587155831 1593, 329
HU, XIN Ekstern VIP xinh@inano.au.dk 1590, 249
Iversen, Bo Brummerstedt Professor bo@chem.au.dk +4527782887 +4527782887 1512, 312
Jeminejs, Andris Ph.d.-studerende anje@inano.au.dk 1590, 328
Jensen, Cecilie Ryberg Ph.d.-studerende crj@inano.au.dk 1590, 151
Jensen, Filip Vestergaard Ph.d.-studerende fije@inano.au.dk 1593, 229
Jensen, Maja Lund Specialestuderende maja.jensen@mbg.au.dk
Jensen, Pia Bomholt Laborant pia@inano.au.dk +4587156708 +4523382114 1590, 150
Jensen, Rune Wittendorff Mønster Ph.d.-studerende rwmj@inano.au.dk
Jensen, Sissel Damsbo Ph.d.-studerende sida@inano.au.dk
Jensen, Torben René Professor trj@chem.au.dk +4522721486 1590, 152
Jeppesen, Bjarke Rolighed AC-personale m.fl. bjro@inano.au.dk +4587156705 1590, 148
Jiang, Yanyi Ph.d.-studerende yanyi.jiang@inano.au.dk 1592, 330
Jørgensen, Asger Givskov Postdoc asgergivskov@inano.au.dk 1593, 317
Juhl, Dennis Wilkens NMR laboratory manager dwj@inano.au.dk 1593, 227
Julsgaard, Brian Lektor brianj@phys.au.dk 1522, 430
Justesen, Mads Lykke Ph.d.-studerende mlju@mbg.au.dk
Kaussler, Clemens Ph.d.-studerende ck@inano.au.dk 1590, 352
Kjær, Therese September Sparre Ph.d.-studerende therese@inano.au.dk 1512, 220
Kjærgaard, Magnus Lektor magnus@mbg.au.dk 1872, 452
Kjems, Jørgen Professor jk@mbg.au.dk +4528992086
Klausen, Lasse Hyldgaard Postdoc lassehyldgaard@inano.au.dk 1590, 251
Klemmt, Rebekka Ph.d.-studerende rekl@inano.au.dk 1590, 251
Klimper, Lisa Phd lk@corc.au.dk 3130, 214
Klysner, Cecilie Friberg Ph.d.-studerende ceciliefk@inano.au.dk
Knudsen, Birgitta R. Lektor brk@mbg.au.dk +4560202673 1874, 635
Kochnev, Nikita Ph.d.-studerende niko@inano.au.dk
Kolding, Kirstine Nygaard Ph.d.-studerende knk@inano.au.dk 1511, 429
Kolodiazhnaia, Iuliia Ph.d.-studerende julia.kolodiazhnaia@inano.au.dk 1590, 352
Kristensen, Jeppe Laborant jk@chem.au.dk 1590, 324
Kristensen, Lasse Gammelgaard Ph.d.-studerende lgk@inano.au.dk
Kristensen, Monika Gejl Studenterstudievejleder mgk@inano.au.dk
Kristensen, Steffan Kvist Adjunkt skk@inano.au.dk +4528154100 1590
Kristoffersen, Emil Laust Adjunkt emillk@inano.au.dk
Kroer, Sarah Postdoc sarah.kroer@inano.au.dk
Kyrkjebø, Signe Ph.d.-studerende sky@inano.au.dk 1520, 335
Lange, Nikolaj Bliksted Studentermedhjælper nbl@inano.au.dk
Larsen, Rasmus Ph.d.-studerende rasmus@inano.au.dk
Lauritsen, Jeppe Vang Professor jvang@inano.au.dk +4587156728 +4523382369 1590, 242
Laursen, Sara Hvidbjerg Ph.d.-studerende sarahl@inano.au.dk
Le, Karina Thao Thu Ph.d.-studerende karina@inano.au.dk
Lehmann, Theis Olander Svelle Ph.d.-studerende tosl@inano.au.dk
Leidinger, Paul Maurice Postdoc paul.leidinger@inano.au.dk 1590, 241
Liebrechts, Ramon Chef-/specialkonsulent rlie@inano.au.dk +4593508085 1590, 136
Linderoth, Trolle René Lektor trolle@inano.au.dk +4523382363 1522, 414
Linfield, Steven Ian Postdoc slinfield@inano.au.dk 1590, 247
Lock, Nina Lektor nlock@bce.au.dk +4593521816 +4593521816 5794
López Hernández, Marcos Ph.d.-studerende marcoslh@inano.au.dk 1590, 245
Lu, Ronghui Ph.d.-studerende lrh@inano.au.dk
Lund, Line Mørkholt Centermanager lml@inano.au.dk +4523935010 1590, 247
Lund Nygaard Nielsen, Mads Ph.d.-studerende mnielsen@inano.au.dk
Lyngsø, Nanna Miang Ph.d.-studerende nmlyngsoe@inano.au.dk
Lyons, Joseph Tenure Track adjunkt lyons@inano.au.dk
Lytje, Kristian Ph.d.-studerende klytje@inano.au.dk
Ma, Li Postdoc mali@inano.au.dk 1590, 134
Malle, Mette Galsgaard Postdoc malle@inano.au.dk 1592
Mariz Maia Neto, Fábio Ph.d.-studerende fabio.maia@chem.au.dk 1512, 226
Martins Ferreira Batista, Gabriel Postdoc gmfb@inano.au.dk 1590, 350
Meyer, Cathrine Abild Ph.d.-studerende cam@inano.au.dk 1590, 151
Meyer, Rikke Louise Professor rikke.meyer@inano.au.dk 1592, 218
Minero, Gabriel Antonio Adjunkt antonio.minero@inano.au.dk 1590, 134
Miwa, Jill Lektor miwa@phys.au.dk 1520, 328
Møllebjerg, Andreas Postdoc anmo@inano.au.dk 1592, 230
Møller, Ida Johanne Borcher Ph.d.-studerende idajbm@inano.au.dk
Møller, Therese Adam Ph.d.-studerende tam@inano.au.dk
Mudring, Anja Verena Professor anja-verena.mudring@bce.au.dk
Mulder, Frans Lektor fmulder@chem.au.dk +4551447344 1590, 232
Neis, Kevin Ph.d.-studerende kn@inano.au.dk 1592, 328
Neumann, Karoline Thorum AC-personale m.fl. kneu@inano.au.dk 1590, 344
Nielsen, Janni Laborant m.fl. jn@inano.au.dk
Nielsen, Niels Christian Professor ncn@chem.au.dk +4528992541 1593, 223
Nijenhuis, Minke Anne Door Postdoc m.a.d.nijenhuis@inano.au.dk 1590, 328
Nowak, Jan Stanislaw Postdoc jsn@inano.au.dk 1592
Nygaard, Jens Vinge Lektor jvn@bce.au.dk +4541893170 3141
Larsen, Arne Nylandsted Emeritus/emerita VIP anl@phys.au.dk +4523382348
Olesen, Kathrine Linde Lyngbak Studenterstudievejleder
Østergaard, Maja Postdoc majaoester@inano.au.dk 1592, 130
Otzen, Daniel Erik Professor dao@inano.au.dk +4520725238 1592, 224
Pal, Antara Postdoc antpal@inano.au.dk 1590, 245
Pedersen, Carsten Akademisk teknisk medarbejder cape@chem.au.dk +4593508459 +4530230968 1590, 144
Pedersen, Jan Skov Professor jsp@chem.au.dk +4587155921 1590, 252
Pedersen, Kristian Nørgaard Ph.d.-studerende knp@inano.au.dk 1590, 322
Pedersen, Lise Refstrup Linnebjerg Kommunikationsmedarbejder lrlp@inano.au.dk +4531361693 1590, 222
Pedersen, Simon Steffen Postdoc ssp@inano.au.dk 1590, 352
Pedersen, Steen Uttrup Lektor sup@chem.au.dk +4593521142 3131, 203
Peña Díaz, Samuel Postdoc samuelpd@inano.au.dk 1592, 228
Pendlmayr, Stefan Ph.d.-studerende stpe@inano.au.dk 1593, 119
PENG, SILU Gæste PhD pengsilu0505@inano.au.dk
Pérez Mendigorri, Maria Ph.d.-studerende mariamendigorri@inano.au.dk
Petersen, Maiken Engelbrecht Postdoc maiken@inano.au.dk 1592, 216
Pinderup, Freja Frederikke Ph.d.-studerende freja.pinderup@inano.au.dk 1590, 247
Pothoulakis, George Adjunkt gpoth@inano.au.dk 1590, 318
Poulsen, Annemarie Svane Aavild Postdoc amp@inano.au.dk 1592, 324
Poulsen, Charlotte Horsmans Ekstern TAP
Raingeval, Claire Postdoc raingeval@inano.au.dk 1593, 225
Ramos Docampo, Miguel Alexandre Post doc. miramos@inano.au.dk 1590, 151
Rasmussen, Krestine Hofstedt Ph.d.-studerende krra@inano.au.dk 1590, 251
Ravn, Anne Katrine Postdoc akr@inano.au.dk
Ravnsbæk, Dorthe Professor dorthe@chem.au.dk +4593522528 1512, 316
Reiner, Johannes Eberhard Postdoc jer@corc.au.dk 3130, 212
Rodriguez Palomo, Adrian Postdoc adrian.rodriguez@inano.au.dk 1592, 128
Rosas-Hernández, Alonso Adjunkt (Tenure Track) arosas@chem.au.dk 3131, 205
Rosendahl, Rita Laboratoriekoordinator ritah@mbg.au.dk +4530411173 1592, 326
Rosendal, Rebecca Torp Videnskabelig assistent rt.rosendal@inano.au.dk 1590, 247
Roth, Nikolaj Postdoc nikolajroth@inano.au.dk 1590, 148
Sadetskaia, Anastasiia Ph.d.-studerende asad@inano.au.dk
Sandgaard, Mia Damholt Studentermedhjælper mds@inano.au.dk 1590, 218
Schenkelberg, Mica Emily Ph.d.-studerende mica@inano.au.dk
Schertz Andersen, Maria Postdoc msa@inano.au.dk 1593, 317
Schick, Anika Ph.d.-studerende anika.schick@inano.au.dk
Schinkel, Thea Ph.d.-studerende thea.sch@inano.au.dk 1590, 330
Schwibinger, Emil Vincent Ph.d.-studerende evs@inano.au.dk
Shahrokhtash, Ali Postdoc ali@inano.au.dk 1592, 122
Siqueira, Ana Claudia Ph.d.-studerende ana.siqueira@inano.au.dk 1593, 327
Sivertsen, Malthe von Tangen Ph.d.-studerende malthe.s@inano.au.dk 1592, 124
Skibsted, Jørgen Konstitueret institutleder, professor jskib@chem.au.dk +4528992029 +4528992029 1512, 222
Skrydstrup, Troels Professor ts@chem.au.dk +4528992132 1590, 342
Søgaard, Ane Bretschneider Ph.d.-studerende abs@inano.au.dk 1511, 227
Song, Ping Ph.d.-studerende psong@inano.au.dk 1593, 317
Sørensen, Elisabeth Asta Ph.d.-studerende eas@inano.au.dk
Sørensen, Ida Johanne Haugaard Studiekoordinator ihs@inano.au.dk +4593522208 1590, 230
Stadler, Brigitte Maria Professor bstadler@inano.au.dk 1593, 117
Stoltze, Iben Caroline Ph.d.-studerende icstoltze@inano.au.dk
Sun, Chao Lektor chaosun@dandrite.au.dk 1874, 111
Sun, Zhaozong Kandidatstipendiat zhaozong.sun@inano.au.dk 1590, 249
Sutherland, Duncan Professor duncan@inano.au.dk +4587156714 +4523385789 1592, 120
Teodori, Laura Postdoc laura.teodori@inano.au.dk
Tsang, Emily Ph.d.-studerende etsang@inano.au.dk 1590, 328
Ulstrup, Søren Lektor ulstrup@phys.au.dk 1520, 319
Valentin, Jacob Løwe Ph.d.-studerende jval@inano.au.dk 1512-224
Valero Moreno, Julián Tenure Track adjunkt jvalero@mbg.au.dk 1590, 238
Van Alin, Arya Postdoc arya.vanalin@inano.au.dk 1592, 216
Vestergaard, Anders Koldby Ph.d.-studerende av@inano.au.dk
Vestrheim, Olav Postdoc ovestrhe@inano.au.dk 1593, 119
Vibe, Peter Alling Strange Ph.d.-studerende petervibe@inano.au.dk
Viennet, Thibault Adjunkt (Tenure Track) thibault@chem.au.dk +45 22 44 63 64 1593, 221
Vinther, Simon Christian Postdoc simoncv@inano.au.dk 1592, 322
Vosegaard, Thomas Centerleder, Professor tv@inano.au.dk +4560202639 1590, 226
Wandahl, Annette Sekretariatsleder awa@inano.au.dk +4523382280 +4523382280 1590, 224
Wang, Nanying Ph.d.-studerende nywang@inano.au.dk 1590,151
Weidner, Tobias Lektor weidner@chem.au.dk +4593508509 1511, 424
Weissinger, Hannah Ph.d.-studerende weissinger@inano.au.dk 1592, 328
West, Andrew Mark London Postdoc amlwest@inano.au.dk 1590, 330
Westberg, Michael Adjunkt westberg@chem.au.dk 1511, 230
Widmann, Jeremias Ph.d.-studerende jeremiaswidmann@inano.au.dk
Wili, Nino Ekstern VIP nwili@inano.au.dk 1593, 225
Wittig, Nina Kølln Akademisk teknisk medarbejder nkw@inano.au.dk +4528125214 1592, 144
Yang, Qian Lønnet ph.d-stipendiat qian@inano.au.dk 1590, 249
Zelikin, Alexander Professor zelikin@chem.au.dk +4523297986 +4523297986 1512, 421
Zhang, Chaoyi Gæste PhD zhang@inano.au.dk
Zhang, Lingxiao Postdoc zhanglx@inano.au.dk 1590, 142
Zhang, Xialin Post doc. xialin@inano.au.dk 1592, 330
Zhang, Yonghui Ph.d.-studerende yonghui@inano.au.dk 1593, 327
Zhang, Yuge Ph.d.-studerende yuge@inano.au.dk 1590, 249
Zhang, Zhao
Zhao, Huichao Ph.d.-studerende daisy_hczhao@inano.au.dk 1593, 119
Zwergius, Nikolaj Holck Ph.d.-studerende nz@inano.au.dk 1590, 320